نوشته شده توسط : vakiel

در زندگی هر کدام از ما شرایطی وجود دارد و یا به نحوی پیش می‌آید که لازم است تا برای حل مسائل به وجود آمده، از مشاوران حقوقی استفاده نماییم. در شهر تهران نیز به دلیل جمعیت بالای ساکنین و در عین حال وجود مشکلات و مسائل حقوقی مختلف، این نیاز بیش از هر شهر دیگری به چشم می‌آید. بهره‌مندی از مشاوره حقوقی مناسب می‌تواند سرنوشت پرونده شما را تغییر دهد.

 

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: مشاوره حقوقی تهران | مشاوره آنلاین، تلفنی و حضوری با بهترین مشاوران

مشاور حقوقی خوب در تهران کیست ؟

مشاوران حقوقی افرادی هستند که با توجه به دارا بودن دانش زیاد در زمینه قوانین و اصول حقوقی، این توانایی را دارند که کمک قابل توجهی را به شرکت‌های خصوصی، سازمان‌ها، ادارات و افراد برسانند.

لازم به ذکر است که مدیران و در حالت کلی افرادی که در آن سازمان مربوطه به عنوان صاحب نفع حضور دارند، با توجه به میزان مسئولیت‌هایی که دارا می‌باشند با کمک افراد مشاور می‌توانند تصمیماتی را بگیرند که درست‌تر، اصولی‌تر و همچنین قانون‌مندتر باشد.

لازم است این را نیز بدانید که در بسیاری از تصمیماتی که مدیران اجرایی هر مجموعه‌ای می‌گیرند، اگر به قوانین حقوقی تسلط کافی نداشته باشند، این امکان وجود دارد که ضررهای جبران ناپذیر مادی و معنوی بسیاری را بر سازمان خود تحمیل نمایند.

موردی که این روزها شاهدش می‌باشیم این است که در بسیاری از سازمان‌های کوچک و بزرگ، دفتری تحت عنوان مشاور حقوقی مجموعه وجود دارد تا بتواند امورات شرکت را با روش درست انجام داده و پیگیری نماید.

مشاوران در مورد تمامی مسائل و موارد پیش آمده برای افراد دیگر هم کارایی دارند و مردم نیز می‌توانند در خصوص تمامی مسائل پیش آمده خود به این افراد مراجعه نمایند و از آن‌ها کمک بگیرند و تقاضای دریافت مشاوره لازم در همان زمینه و مورد پیش آمده را بدهند.

وظایف مشاور حقوقی | مشاوره حقوقی تهران

مسلما هر فردی که در شرکتی و یا به طور کلی در سمتی خاص در حال فعالیت می‌باشد دارای وظایف خاصی است و مشاوران حقوقی نیز از این قاعده مستثنی نیستند.

این مورد نیز بسته به این که در چه زمینه‌ای مشغول می‌باشند و یا این که افراد خواهان مشاوره در چه مواردی درخواست کمک دارند بستگی دارد.

شما می‌توانید در تمامی مسائل حقوقی که برایتان پیش می‌آید نیز از این مشاوران حقوقی استفاده نمایید و تمامی مشکلات و موارد را برای آن‌ها بیان نمایید و از آن‌ها در زمینه‌های گوناگون کمک بگیرید.

مشاوران حقوقی به صورت‌های گوناگون آماده خدمت رسانی به شما هستند که هم به صورت حضوری هم از طریق تلفن یا حتی به صورت آنلاین می‌توان با این مشاوران ارتباط برقرار نمود و از اطلاعاتی که آن‌ها دارند استفاده کرد.

یک مشاور حقوقی باید دارای چه مهارت‌هایی باشد ؟

فردی که به عنوان مشاور حقوقی در حال فعالیت است می‌بایست به صورت کامل بر قوانین مرتبط حقوقی تسلط کافی داشته باشد و در شرایط مهم و بسیار حساس نیز، تصمیمات درست و به موقعی بگیرد.

این فرد همچنین باید سخنور خوبی باشد و این توانایی را داشته باشد تا بتواند دیگران را به راحتی متقاعد نماید.

مشاور حقوقی در عین دارا بودن صداقت و تعهد در کار خودش باید امانت دار خوبی هم باشد زیرا اسناد و مدارکی که به وی سپرده می‌شود، برای صاحبانشان با ارزش هستند.

همچنین باید این قدرت را داشته باشد تا بتواند مسائل را به صورت مناسب مورد تجزیه و تحلیل قرار بدهد.

چگونه باید یک مشاور حقوقی مناسب پیدا کنم ؟

گاهی لازم است تا از افرادی که با مسئله حقوقی مشابهی مواجه بوده‌اند کمک بگیرید و از آن‌ها بخواهید مشاورانی را که در این حوزه می‌شناسند به شما نیز پیشنهاد بدهند و یا این که به صورت آنلاین و اینترنتی به دنبال مشاورانی باشید که توانسته‌اند به خوبی مشکلات مردم را حل کنند و به این شکل معروف شده‌اند.

در حالت کلی امر واجب این است که در امورات خود از افرادی حاذق استفاده نمایید تا در نهایت مشکلات مضاعفی برایتان پیش نیاید که دیگر به هیچ شکلی نتوان ضرر و زیان‌های وارده را جبران نمود.

مشاوره حقوقی آنلاین تهران

یک نوع از مشاوره هم وجود دارد که با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی به وجود آمده است و شما در این راه با استفاده از اینترنت با مشاوران حقوقی ارتباط برقرار می‌نمایید و تمامی مواردی که به آن نیاز دارید را بازگو می‌کنید و راهکارهای متناسب را دریافت می‌کنید.

این یک راه بسیار جدید است و طرفداران زیادی نیز دارد زیرا برای افراد این امکان وجود دارد که به راحتی از هر شهری از مشاورانی که در شهرهای دیگر حضور دارند و کار آن‌ها بسیار مورد تأیید می‌باشد استفاده کنند و در زمینه‌های گوناگون نیز از آن‌ها مشاوره‌های لازم بگیرند.

بر این اساس، دیگر محدودیتی برای افراد وجود ندارد و می‌توانند هر مشاوری که کارش را می‌پسندند برای انجام امورات خود برگزینند و به این شکل، مشاوران هم شرایطی دارند که بتوانند حوزه فعالیت‌های خود را توسعه بدهند و محدود به مکانی خاص نباشند.

در تهران نیز این نوع از مشاوره کاربرد فراوانی دارد و مورد توجه اکثریت افراد نیازمند به مشاوره قرار گرفته است.

 

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره حقوقی تهران، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون مشاوره حقوقی تهران پاسخ دهند.

سوالات متداول

وظیفه مشاوره حقوقی چیست؟

همان طور که می‌دانید هر فردی در مواجهه با مشکلاتی که برایش پیش می‌آید به یک مشاور نیاز دارد و این نیاز در مواجهه با پرونده‌های حقوقی بیشتر هم حس می‌گردد. بنابراین برای انجام تمامی امورات حقوقی خود می‌توانید از مشاوره‌های افراد حاذق در این کار استفاده کرده و نیاز خود را برطرف نمایید.

مشاوره حقوقی تلفنی و آنلاین چه مزایایی دارند ؟

در حال حاضر مشاهده می‌شود که افراد زیادی بیشتر امورات خودشان را با استفاده از تلفن و اینترنت انجام می‌دهند و این امر نیز بسیار عادی شده است. زیرا با استفاده از این روش‌ها، افراد در عین صرفه جویی در هزینه‌هایی که پیش رویشان است، در زمان خود نیز این صرفه جویی می‌کنند و دیگر نیازی نمی‌بینند تا زمان و هزینه زیادی را صرف انجام مشاوره کنند که البته دیدگاه هر فردی در این موارد متفاوت می‌باشد.

چرا باید در مسائل حقوقی خودمان از مشاوران حقوقی استفاده نماییم ؟

مسائل حقوقی مواردی هستند که بسیار حساس و پر از استرس می‌باشند و فقط یک اشتباه کوچک کافیست تا کل پرونده به نفع فرد دیگری تمام شود. بنابراین برای جلوگیری از این مشکلات لازم است تا در مسائل حقوقی از افراد حاذق که تحت عنوان مشاور فعالیت دارند بهره برده شود تا تمامی مسائل به شکل درستشان حل و فصل شوند.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: مشاوره حقوقی تهران | مشاوره آنلاین، تلفنی و حضوری با بهترین مشاوران:: برچسب‌ها: مشاوره حقوقی تهران | مشاوره آنلاین، تلفنی و حضوری با بهترین مشاوران ,
:: بازدید از این مطلب : 0
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 16 بهمن 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

در معاملاتی که اشخاص با هم انجام می‌دهند این حق برای آن‌ها وجود دارد که به هر شکل بخواهند با هم توافق کنند. به این موضوع از نظر قانونی اصل آزادی قراردادها گفته می‌شود. در ماده 10 قانون مدنی به این اصل اشاره شده است و از آن حمایت شده است. متعاملین می‌توانند برای خود در معامله حقی را قرار دهند یا اینکه از خود حقی را سلب کنند. یکی از حقوق طرفین معامله حق برهم زدن معامله است که از نظر حقوقی « خیار» نامیده می‌شود. اما طرفین می‌توانند برخلاف این حق نیز توافق کنند. قطعا باید در هنگام اسقاط این حق دقت زیادی کرد. در ادامه به بررسی اسقاط کافه خیارات در معاملات می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: اسقاط کافه خیارات | بررسی معنا – آثار حقوقی – نحوه اسقاط کافه خیارات

خیار چیست ؟

از نظر لغوی خیار اسم مصدر« خ.ی.ر» است به معنی اختیار داشتن. در اصطلاحات فقهی و حقوقی وقتی صحبت از خیار می‌شود منظور اختیار در برهم زدن یک جانبه معامله است. خیار در بیع به معنای آن است که در صورت وقوع یک سری از اتفاقات شرایطی پیش بیاید و در نتیجه آن یک طرف به تنهایی بدون اینکه طرف دیگر معامله رضایت داشته باشد معامله را بر هم بزند. برای آشنایی بیشتر با خیارات قانونی کلیک نمایید.

اسقاط کافه خیارات

اسقاط به معنای از بین بردن و نابود کردن است. کافه نیز به معنی کل و تمام می‌باشد. اسقاط کافه خیارات یعنی از بین بردن حق استفاده کردن از تمام خیارات معامله.

همان طور که گفته شده از نظر قانونی حق برهم زدن یک طرفه معامله وجود دارد اما گاهی فردی که محق است می‌تواند از این حق خود چشم پوشی کند. ماده 448 قانون مدنی در رابطه با این موضوع مقرر نموده است که اشخاص می‌توانند از حق خود مبنی بر استفاده از خیارات صرف نظر کنند.

به طور مثال شخص الف ماشینی را با شخص ب معامله می‌کند. طرفین در قرارداد، بندی را قرار می‌دهند و در آن می‌نویسند که « اسقاط کافه خیارات». این به این معنی است که شخص الف و شخص ب حق داشتن هرگونه خیار برای برهم زدن یک جانبه معامله را از خود سلب کردند.

البته از نظر قانونی این حق وجود دارد که اشخاص فقط حق استفاده از برخی از خیارات مانند خیار شرط یا خیار رویت را از خود سلب کنند و مابقی را نگه دارند.

چگونگی اسقاط کافه خیارات

اسقاط یک حق عمل حقوقی است. باید مانند سایر اعمال حقوقی به گونه‌ای مطرح گردد که نشان دهنده قصد و رضای طرفین باشد. اسقاط نیاز به انشاء دارد صرف داشتن نیت کافی نیست. اسقاط باید با هر لفظ یا عملی باشد که نشان دهنده سقوط خیارات باشد. به طور مثال در ضمن عقد نوشته شود یا اینکه در داخل یک عقد دیگر آورده شود. البته لفظ خاصی نیاز نیست همین که گفته شود این عقد بیع بدون خیار است یا هیچ خیاری در این عقد وجود ندارد کافی است.

اکنون در اکثر قراردادها به خصوص قراردادهای از پیش تعیین شده جمله «اسقاط کافه خیارات» متداول است.

اسقاط کافه خیارات ولو غبن فاحش

غبن در لغت به معنای وارد شدن زیان به کسی است. اساقط کافه خیارات ولو غبن فاحش حالتی است که در آن شخص همه خیارات را از خود سلب می‌کند حتی در صورتی که در معامله به صورت آشکارا ضرر کرده باشد باز هم اجازه برهم زدن یک جانبه معامله را ندارد. باید حتما به این نکته توجه کرد که این نوع اسقاط می‌تواند سبب ضرر شود و بهتر است در پذیرش این امر بسیار دقت کرد.

قطعا مشورت کردن با یک وکیل در مورد اسقاط خیارات معامله به شما در جلوگیری از ضرر و زیان‌های بعدی کمک می‌کند. گروه وکیل دات کام با استفاده از وکلای مجرب در زمینه خیارات و اسقاط خیارات پاسخگوی کلیه سوالات حقوقی شما است.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص اسقاط کافه خیارات، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون اسقاط کافه خیارات پاسخ دهند.

سوالات متداول

اسقاط کافه خیارات به چه معناست ؟

به معنای از بین بردن حق برهم زدن یک جانبه معامله است که در متن به تفصیل پاسخ داده شده است.

آیا اسقاط کافه خیارات صحیح است ؟

بله؛ ولی در اسقاط این حق باید بسیار دقت کرد و از مشاوره با یک وکیل مجرب استفاده نمود که در متن به تفصیل پاسخ داده شده است.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: اسقاط کافه خیارات | بررسی معنا – آثار حقوقی – نحوه اسقاط کافه خیارات:: برچسب‌ها: اسقاط کافه خیارات | بررسی معنا – آثار حقوقی – نحوه اسقاط کافه خیارات ,
:: بازدید از این مطلب : 5
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : شنبه 15 بهمن 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

انسانی که دارایی خود را خدا وقف می‌کند قطعا توشه‌ای ارزشمند برای سفر خود به آخرت تهیه کرده است. مالی که وقف می‌شود مانند هدیه‌ای است که در راه خدا داده می‌شود و قطعا پس گرفتن این هدیه یا تغییر دادن در آن کار درستی نیست. از نظر شرعی و قانونی نیز امکان فروش یا هر گونه تصرف در مال وقفی وجود ندارد اما همیشه یکسری استثنائات وجود دارد. در این مطلب به بررسی خرید و فروش و استثنائات فروش ملک اوقافی می‌پردازیم.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: ملک اوقافی | شرایط خرید و فروش موقوفه – استثنائات فروش مال وقفی

ملک اوقافی چیست ؟

مالی که واقف در راه خدا وقف می‌کند موقوفه می‌باشد. مانند اینکه شخصی باغ خود را وقف کند در اینجا باغ موقوفه است. مالی که وقف می‌شود باید عین باشد و نمی‌توان منافع را وقف کرد. همچنین وقف زمانی درست است که بعد از استفاده کردن از منافع عین باقی بماند. مثلا وقف میوه درست نیست زیرا با خوردن تمام می‌شود و نمی‌ماند.

با توجه به اینکه آنچه در راه خدا استفاده می‌شود منافع مال است در نتیجه شخص واقف هم باید مالک عین باشد و هم مالک منافع آن. بر اساس ماده 64 قانون مدنی فقط زمانی می‌توان مالی که منافع آن برای دیگری است را وقف کرد که منافعش موقتا متعلق به دیگریست ولی مالی که به طور کلی منافع آن متعلق به غیر است قابل وقف نیست.

برای آشنایی با انواع وقف کلیک کنید.

فروش ملک اوقافی و استثنائات وارده بر آن

اصل بر آن است که امکان فروش مال موقوفه وجود ندارد. اما در سه مورد است که امکان فروختن آن وجود دارد. برای فروختن مال موقوفه شرایط سختی در نظر گرفته شده است که در ادامه به سه مورد که فروش موقوفه را ممکن می‌کند می‌پردازیم.

فروش مال موقوفه در صورت خرابی

با توجه به ماده 88 قانون مدنی یکی از مواردی که اجازه فروش مال موقوفه داده شده است در هنگام خرابی مال موقوفه است. در ماده ذکر شده است در صورتی که مال موقوفه خراب گردد یا احتمال قوی برود که خراب شود به طوری که امکان استفاده از منافع موقوفه نباشد در این صورت با رعایت سه شرط زیر فروختن مال موقوفه جایز است:

1/ خرابی ایجاد شود یا اینکه در وضعیتی باشد که امکان خرابی آن زیاد باشد به حدی که مال موقوفه قابل استفاده نباشد.

2/ در صورت به وجود آمدن شرط بالا خرابی به صورتی باشد که امکان تعمیر و ترمیم آن وجود نداشته باشد.

3/ با اینکه امکان تعمیر است ولی هیچکس حاضر به تعمیر کردن آن نباشد.

خرابی بخشی از مال موقوفه

در ماده 89 قانون مدنی در مورد این موضوع توضیح داده شده است. اگر فقط بخشی از مال وقفی خراب شده باشد نه تمام آن فقط می‌توان همان بخشی را که خراب شده است فروخت و حق فروش بخش دیگر که سالم است وجود ندارد.

به طور مثال یک خانه وقف شده است و یکی از بخش‌های این خانه خراب شده با رعایت شرایط همان بخشی که خراب شده است فروخته می‌شود اما مابقی بدون تغییر می‌ماند.

مگر در یک مورد که خرابی بخشی که آسیب دیده یا در شرف خرابی شدید است به حدی باشد که نتوان از منافع قسمت‌های باقی مانده استفاده کرد. مثلا در همان مثال خانه بخشی از میان خانه خراب شده که نمی‌توان با فروش آن از مابقی استفاده کرد. در این صورت می‌توان تمام مال وقفی را فروخت.

فروش مال موقوفه در صورت اختلاف موقوف علیه

بر اساس ماده 349 قانون مدنی یک مورد دیگر که امکان فروش مال موقوفه هست زمانی می‌باشد که بین موقوف علیهم اختلاف بیفتد. این اختلاف هم در وقف عام امکان دارد و هم در وقف خاص. گاهی ممکن است شخص برای اهالی یک محل وقف کرده باشد یعنی وقف عام و بین آن‌ها اختلاف بیفتد. گاهی هم ممکن است برای فرزندان آقای الف وقف کرده باشد یعنی وقف خاص و بین آن‌ها اختلاف بیفتد.

البته هر اختلافی جواز فروش ندارد بلکه بر اساس ماده 349 قانون مدنی فقط در صورتی که 2 شرط زیر باشد با وجود اختلاف می‌توان موقوفه را فروخت:

1/ اختلاف به حدی زیاد است که ممکن باشد قتل رخ دهد. در ماده از اصطلاح « بیم سفک دماء» استفاده کرده است. این به معنی ترس از قتل نفس است. یعنی اینقدر اختلاف شدید باشد که ترس از رخ دادن قتل به وجود بیاید. ترس از ضرب و جرح مدنظر نیست بلکه فقط قتل نفس ملاک است.

2/ اختلاف بین موقوف علیهم به حدی باشد که امکان خرابی مال موقوفه پیش بیاید. یعنی اگر اختلاف باعث بشود مال موقوفه خراب گردد و به مال آسیب جدی برسد به حدی که امکان استفاده از آن وجود نداشته باشد برای رفع اختلاف می‌توان مال موقوفه را فروخت.

فروش مال موقوفه بنابر مصلحت ولی فقیه

ولی فقیه در چارچوب ضوابط شرعی و قانونی زمانی که لازم باشد حق دارد مال موقوفه را بفروشد. البته امروزه نماینده ولی فقیه سازمان اوقاف است که در واقع می‌تواند در صورت لزوم مال موقوفه را بفروشد.

مصرف مال حاصل از فروش ملک اوقافی

وقتی مال موقوفه به فروش می‌رسد قطعا نمی‌توان مالی را که حاصل فروش آن است به هر نحوی خرج کرد. بر اساس ماده 90 قانون مدنی در موارد جواز فروش موقوفه، مالی که به دست می‌آید باید در اقرب به غرض واقف یعنی نزدیک‌ترین هدفی که واقف داشته است خرج شود. اگر وقف برای انتفاع عام بوده پولی که از فروش به دست می‌آید باید برای عموم مردم خرج شود یا اینکه اگر فقط برای فرزندان آقای الف وقف کرده پول هم باید برای آن‌ها خرج شود.

پس پول حاصل از فروش موقوفه باید یا در همان راه یا در نزدیک‌ترین مورد به همان هدف مدنظر واقف خرج شود.

 

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

شما می‌توانید برای دریافت پاسخ سوالات خود و مشاوره حقوقی در زمینه بیع مال موقوفه از خدمات مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام استفاده نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص فروش مال و ملک اوقافی ، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون فروش مال اوقافی پاسخ دهند.

 

سوالات متداول

آیا امکان فروش مال و ملک موقوفه وجود دارد ؟

خیر. در اصل امکان فروش مال موقوفه وجود ندارد مگر در سه مورد استثنا که در مطلب به تفصیل پاسخ داده شده است.

در چه صورت می‌توان مال یا ملک وقفی را فروخت ؟

در سه حالت می‌توان مال وقفی را فروخت. در صورت خرابی، در صورت اختلاف بین موقوف علیهم و اجازه ولی فقیه که در مطلب به تفصیل پاسخ داده شده است.

پول فروش مال وقفی باید چگونه خرج شود ؟

باید برای اقرب به غرض واقف خرج شود که در مطلب به تفصیل پاسخ داده شده است.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: ملک اوقافی | شرایط خرید و فروش موقوفه – استثنائات فروش مال وقفی:: برچسب‌ها: ملک اوقافی | شرایط خرید و فروش موقوفه – استثنائات فروش مال وقفی ,
:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 14 بهمن 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

داشتن وکیل خانواده مجرب و آگاه می‌تواند سرنوشت پرونده‌های خانواده را تا حدود زیادی تغییر دهد. چراکه موضوعات حقوق خانواده طیف وسیعی دارند. برای مثال می‌توان به مهریه، طلاق، حضانت فرزندان و… اشاره نمود. همچنین هنر یک وکیل خانواده خوب بر یافتن بهترین راه‌حل‌ها برای موضوعات مرتبط با روابط حقوقی متمرکز است که اغلب آن‌ها را به صورت کاملا پیچیده مشاهده می‌کنیم. در این مقاله به وکلای متخصص امور خانواده در تهران می‌پردازیم.

 

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: وکیل خانواده تهران | بهترین وکیل خانواده در شهر تهران

وکیل خانواده کیست ؟

همان طور که مستحضر هستید، در میان تمامی وکلا که به کار وکالت مشغول هستند، وکلایی وجود دارند که ترجیح می‌دهند در حوزه کاری مشخصی فعالیت داشته باشند و پراکندگی محتوای کاری را نمی‌پسندند.

وکلای خانواده نیز از همین دسته از افراد هستند که تمایل دارند در حوزه خانواده فعالیت داشته باشند و عمده کار آن‌ها نیز با ازدواج، طلاق و فرزندان در ارتباط است.

بنابراین زمانی که شما به عنوان مثال در زندگی مشترکتان تصمیم به جدایی و طلاق می‌گیرید، این نیاز نیز در شما به وجود می‌آید تا از افراد خبره در این کار استفاده نمایید تا کمترین دغدغه را در این راه داشته باشید.

وکیل خانواده به دلیل سر و کار داشتن با مهم‌ترین بخش زندگی افراد یعنی خانواده، باید توانمندی‌های بسیاری داشته باشد تا از تضییع حقوق موکل خود جلوگیری نماید.

برای آشنایی با انواع خدمات وکیل خانواده کلیک کنید.

یک وکیل خانواده در تهران چه کارهایی انجام می‌دهد ؟

وکلای خانواده افرادی هستند که حتی می‌توانند از قبل ازدواج در کنار شما باشند و امور مربوط به اموال و دارایی‌های شما را انجام بدهند تا از منافع مالی شما محافظت نمایند.

آن‌ها می‌توانند در مورد طلاق و یا موارد مربوط به جدایی به شما مشاوره‌های بسیار خوبی ارائه بدهند و یا در این راه تمامی دادخواست‌ها را اقامه نموده و از صحت مدارک طرفین اطمینان حاصل کنند.

همچنین در این جایگاه شغلی این حق را دارند که امور مربوط به کودکان را رسیدگی کرده که شامل هر گونه تماس، اقامت و دسترسی به والدین کودکان و بسیاری موارد دیگر در این زمینه است.

وکلایی که تحت عنوان وکیل خانواده در حال فعالیت هستند به بهترین شکل ممکن آماده هستند تا با سنجیدن مصلحت پرونده درخواست‌های لازم را به دادگاه ارائه بدهند.

آیا استفاده از وکیل خانواده در طرح دعوا و یا دفاع از دعوایی که علیه ما طرح شده است لازم می‌باشد ؟

شایان ذکر است که در تمامی موارد حقوقی، قوانینی وجود دارند که به صورت رسمی از سمت قانون گذار تعیین شده‌اند و تمامی مردم این امکان را دارند تا با استفاده از آن‌ها اقداماتی را که در خصوص پرونده خود نیاز دارند انجام بدهند.

اما موضوعی که در این جا مطرح می‌شود این است که آیا تمامی افراد به این موارد و قوانین مسلط هستند تا بتوانند خودشان به تنهایی، امورات مربوط به دادگاه‌ها را انجام بدهند و مشکلی از این بابت نداشته باشند؟!

مسلما پاسخ سوال فوق منفی است و در این جا به افرادی نیاز داریم که در این کار از تسلط کافی برخوردار باشند و این توانایی را داشته باشند تا به راحتی و بدون هیچ‌گونه دغدغه‌ای نسبت به حل مسائل دادگاهی ما و انجام امورات مربوط به دادگاه‌ها اقدامات لازم را انجام بدهند.

پس در حالت کلی نیاز به افراد متخصص در این موارد داریم. این فرد کسی است که به قانون آگاهی لازم را دارد و حق و حقوقی را که به صورت مصرح در قانون بیان شده است می‌داند و تجارب کافی در این زمینه دارد.

بهترین وکیل خانواده در تهران

شهر تهران از جمله شهرهایی می‌باشد که بالاترین آمار مراجعه به دادگاه‌ها را دارا می‌باشد که این مورد نیز با توجه به جمعیت زیادی است که در این شهر ساکن هستند.

بنابراین بر طبق مطالب مطرح شده می‌توان بیان نمود که لازم است در دعاوی که مربوط به خانواده می‌باشد و در شهر تهران است، نسبت به مشاوره و یا کمک گرفتن از یک وکیل خوب استفاده کرد.

وکلای معروف و زبردست زیادی در تهران در حال فعالیت می‌باشند که می‌توانید آن‌ها را به راحتی پیدا کرده و در تمامی امور مربوط به خانواده از آن‌ها استفاده نمایید.

وکیل خانواده آنلاین رایگان در تهران

در حال حاضر با توجه به پیشرفتی که در علم و تکنولوژی داشته‌ایم، شرایطی فراهم شده است تا افراد بتوانند در عین این که نمی‌توانند به صورت حضوری به وکیل مربوطه مراجعه کنند، از طریق آنلاین با وی ارتباط برقرار کنند و تمامی پرسش‌ها و مسائلی را که دارند با آن‌ها در میان بگذارند و در این مسیر چاره اندیشی نمایند.

بر این اساس شما تنها نیاز دارید که از طریق اتصال به اینترنت، به صورت آنلاین با وکیل مورد نظر ارتباط برقرار نمایید و کاملا راحت و بدون دغدغه، امورات خودتان را پیگیری کنید.

وکلای خانواده چگونه حقوق خود را دریافت می‌نمایند ؟

قبل از بیان هر چیزی این موضوع را می‌بایست یادآوری نماییم که حقوق هر وکیلی با توجه به موارد ذیل تعیین می‌گردد و بر اساس آن محاسبه می‌شود:

  1. میزان شهرت، تجربه و توانایی که وکیل خانواده شما دارا می‌باشد.
  2. بر اساس مقدار زمانی که وکیل مربوطه به عنوان وکالت برای شما صرف می‌نماید.
  3. طبق میزان پیچیدگی که پرونده شما دارد.
  4. هزینه‌هایی که مربوط به پرونده شما می‌باشد که در این میان هزینه‌های وکیل خانواده هم دخیل می‌باشد.
  5. این امر در نهایت به نتیجه نهایی پرونده شما بستگی دارد که آیا همان نتیجه دلخواه شما است و یا عکس آن رخ داده است.

به دو شکل حقوق وکیل خود را می‌توانید پرداخت نمایید:

  1. پرداخت حقوق به صورت ساعتی که این شکل رایج می‌باشد اما لازم است بدانید که در هر منطقه‌ای کارایی ندارد و به منطقه و محل سکونت شما بستگی زیادی دارد.
  2. در روش بعدی شما مبلغ مورد نظر را به صورت مستقیم پرداخت می‌نمایید و این شیوه پرداخت تنها در صورتی ارائه می‌گردد که یک مورد تقریبا مشخص وجود داشته باشد مانند طلاق توافقی.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص وکیل خانواده در تهران، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون وکیل خانواده در تهران پاسخ دهند.

 

سوالات متداول

آیا مواردی همچون طلاق و حضانت فرزندان نیز در حوزه کاری وکلای خانواده می‌باشد ؟

پاسخ سوال مثبت است و وکلای خانواده در این زمینه از تبحر کافی برخوردار هستند.

وکیل خانواده چه فردی است ؟

وکیل خانواده فردی می‌باشد که در زمینه امور وکالت مربوط به خانواده از دانش کافی برخوردار است و می‌تواند در این زمینه شما را راهنمایی نماید.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: وکیل خانواده تهران | بهترین وکیل خانواده در شهر تهران:: برچسب‌ها: وکیل خانواده تهران | بهترین وکیل خانواده در شهر تهران ,
:: بازدید از این مطلب : 8
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : پنج شنبه 13 بهمن 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

در شرع اسلام و قانون ایران در صورت عدم وجود موانع ارث فرزندان از والدین خود ارث می‌برند. گاهی رابطه بین والدین و فرزندان رابطه‌ای خونی برقرار است. یعنی نطفه طفل حاصل رابطه زناشویی میان زن و مرد می‌باشد. اما گاهی هم رابطه فرزند با والدین خود به دلیل یک رابطه خونی نیست مانند فرزندان رضاعی. فرزند رضاعی زمانی مطرح می‌شود که زنی به غیر از مادر خونی کودک به او شیر بدهد. اما آیا فرزند رضاعی از همان حقوق فرزندان خونی برخوردار است؟ در این مطلب می‌خواهیم به بررسی یکی از حقوق مالی فرزندان رضاعی یعنی ارث بردن بپردازیم.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: ارث بردن فرزند رضاعی | بررسی تعلق یا عدم تعلق ارث – شرایط تحقق نسبت رضاعی

فرزند رضاعی کیست ؟

رضاع در لغت به معنای شیر دادن و شیر خوردن از پستان است. در اصطلاح فقهی و حقوقی رابطه رضاعی حاصل خوردن شیر زنی به غیر از مادر است. هرگاه یک طفل با رعایت شرایطی از شیر یک زن دیگر به غیر از مادر خونی خود تغذیه کند آن طفل فرزند رضاعی زن محسوب می‎‌شود. البته طفل با سایر اعضای خانواده مانند پدر و فرزندان دیگر خانواده حتی با اقوام نیز رابطه رضاعی دارد.

از عمده‌ترین آثار رابطه رضاعی ایجاد محرمیت و حرمت نکاح با فرزند رضاعی است.

شرایط تحقق نسبت رضایی | ارث بردن فرزند رضاعی

در قانون مدنی در بخش موانع نکاح در ماده 1046 قرابت رضاعی را از موانع نکاح دانسته و برای تحقق آن پنج شرط مطرح کرده است. در صورت رعایت این پنج شرط نسبت رضاعی ایجاد می‌شود.

1/ شیر زن حاصل بارداری فرزند مشروع باشد.

2/ فرزند شیر را مستقیم از پستان زن بمکد و اینکه شیر دوشیده شود و در شیشه شیر به کودک داده شود سبب ایجاد رابطه رضاعی نمی‌گردد.

3/ طفل یک شبانه روز کامل یا 15 دفعه متوالی شیر کامل را بخورد. کودک نباید در مابین شیردهی غذاهای دیگر یا شیر زنی دیگر را بخورد.

4/ از هنگام تولد تا قبل از تمام شدن دو سال شیر را خورده باشد.

5/ شیری که می‌خورد از یک زن و یک شوهر باشد. به طور مثال اگر مردی دو زن دارد رابطه رضاعی زمانی ایجاد می‌شود که کودک شیر یکی از آن زن‌ها را بخورد. اگر یک مقدار از شیر زن اول و یک مقدار از شیر زن دوم را بخورد با این که یک شوهر دارند اما رابطه رضاعی ایجاد نمی‌شود.

ارث بردن فرزند رضاعی

اگر چه که به سبب شیر دادن قرابت رضاعی ایجاد می‌شود اما تنها اثر آن محرمیت و در واقع حرمت در نکاح است. قرابت رضاعی باعث ارث بردن نمی‌گردد. زنی که به یک کودک شیر می‌دهد آن کودک فرزند رضاعی او است. زن مادر رضاعی و شوهر او پدر رضاعی فرزند است. اما رابطه وراثت و ارث بری میان والدین و خویشاوندان رضاعی با کودک وجود ندارد.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

شما می‌توانید برای دریافت پاسخ سوالات خود و مشاوره حقوقی در مورد ارث بردن فرزند رضاعی از خدمات مشاوره تلفنی و آنلاین وکیل دات کام استفاده نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص ارث بردن فرزند رضاعی، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون ارث بردن فرزند رضاعی پاسخ دهند.

سوالات متداول

فرزند رضاعی کیست ؟

در صورتی که شخصی غیر از مادر کودک به او شیر بدهد آن زن مادر رضاعی فرزند محسوب می‌شود که در مطلب به تفصیل توضیح داده شده است.

آیا فرزند رضاعی ارث می‌برد ؟

خیر، به دلیل قرابت رضاعی اشخاص از هم ارث نمی‌برند که در مطلب به تفصیل توضیح داده شده است.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: ارث بردن فرزند رضاعی | بررسی تعلق یا عدم تعلق ارث – شرایط تحقق نسبت رضاعی:: برچسب‌ها: ارث بردن فرزند رضاعی | بررسی تعلق یا عدم تعلق ارث – شرایط تحقق نسبت رضاعی ,
:: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : چهار شنبه 12 بهمن 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

مقصود از ادغام شرکت ها چیست؟ قانون تجارت هر یک از شرکت‌های تجاری و احکام مربوطه را تشریح می‌کند. هر شرکت تجاری ازنظر فعالیت و احکام خاص قانونی با یکدیگر متفاوت‌اند. بر اساس قانون و تحت شرایطی امکان ترکیب یا ادغام‌شرکت‌های تجاری وجود دارد. ادغام شرکت ها آثار حقوقی مهمی دارد. در ادامه این مطلب پاسخ می‌دهیم. که منظور از ادغام‌شرکت چیست؟ در چه شرایطی شرکت‌های تجاری را ادغام می‌نمایند؟ و مراحل و نحوه ادغام شرکت ها چگونه است؟ برای آشنایی با انواع شرکت ها کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: ادغام شرکت ها | مزایا ، معایب ، دلایل و نحوه ادغام شرکت

ادغام شرکت‌ ها

ادغام شرکت‌های تجاری، یعنی شرکت‌های ثبتی مطابق قانون تجارت با یکدیگر ترکیب شوند. باادغام دو یا چندشرکت یک شخصیت حقوقی جدید ایجاد می‌شود. قانون مالیات‌های مستقیم، در آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۱۱، انواع ادغام شرکت ها را تشریح می‌نماید.

انواع ادغام شرکت

ادغام شرکت های تجاری شامل دو نوع ساده و ترکیبی می‌شود.

_ ادغام‌ساده: در این نوع یک یا چند شرکت تجاری در یک شرکت دیگر ادغام می‌گردد. طی این نوع از ادغام شخصیت حقوقی شرکت‌های ادغام‌شده از بین می‌رود. اما شخصیت حقوقی شرکت اصلی حفظ می‌گردد. همچنین تمامی تعهدات حقوق مطالبات شرکت‌های ادغام‌شده، به شرکتی که در آن ادغام شده‌اند؛ انتقال می‌یابد.

_ ادغام‌ترکیبی: در این نا دو یا چند شرکت به نحوی باهم ترکیب می‌شوند. که درنتیجه این ترکیب یا اقدام شخصیت حقوقی همه آن‌ها از بین می‌رود. سپس شرکت جدیدی با شخصیت حقوقی جدید ایجاد می‌گردد. بدین ترتیب تمام تعهدات مطالبات حقوق و بدهی‌های شرکت‌های ادغام‌شده، به شرکت جدید انتقال می‌یابد.

ادغام شرکت ها به چه منظور انجام می‌شود ؟

انواع شرکت‌های تجاری در ماده ۲۰ قانون تجارت نام‌برده شده است. کسانی که قصد راه‌اندازی و ثبت یک شرکت را دارند. یکی از انواع شرکت‌های تجاری مذکور در ماده ۲۰ قانون تجارت را انتخاب می‌نماید. بر اساس آن اقدام به تنظیم اساسنامه شرکت می‌کنند. اساسنامه شرکت نوع، نحوه فعالیت و صلاحیت شرکت را مشخص می‌کند.
گاهی شرکت‌های ثبتی مطابق قانون تجارت، نیاز به گسترش فعالیت خود دارند. این گسترش فعالیت ممکن است در دایره احکام قانونی مربوط به شرکت نباشد. بنابراین جهت گسترش فعالیت‌ها ازلحاظ حرفه‌ای این شرکت‌ها نیاز به ترکیب یا ادغام‌با سایر شرکت‌های تجاری دارند.

شرایط ادغام شرکت ها

ادغام شرکت‌های تجاری یک شهر بسیار مهم دارد. این شرط عبارت از در نظر گرفتن میزان مسئولیت شرکت‌های ادغامی می‌باشد. یعنی گاهی بعضی از شرکت‌های تجاری ازنظر نوع شرکت امکان‌ادغام با یکدیگر را ندارند. چرا که ادغام این شرکت‌ها با احکام قانون تجارت مغایرت دارد. لذا در ادامه فعالیتشان دچار مشکلاتی می‌شوند.

مثلاً امکان ادغام‌شرکت سهامی در شرکت مسئولیت محدود وجود ندارد. زیرا طبق قانون حدود مسئولیت و ارکان تصمیم‌گیرنده، هرکدام از این شرکت‌ها متفاوت است. و این تفاوت مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد. البته در عکس این ماجرا، یعنی ادغام‌شرکت مسئولیت محدود در شرکت سهامی مشکلی به وجود نمی‌آید. برای‌ادغام سایر شرکت‌ها تجاری نیز باید به احکام قانونی هر یک از آن‌ها توجه داشت.
قابل‌ذکر است که ادغام‌شرکت‌هایی از یک نوع هیچ مانعی ندارد. مثلاً ادغام شرکت‌های تعاونی با شرکت دیگری که از همان نوع باشد؛ مشکل ایجاد نمی‌کند.

مراحل و نحوه ادغام شرکت ها

ادغام شرکت‌های تجاری بر اساس قوانین و مقررات مراحل مختلفی دارد. مراحل ادغام‌در شرکت‌های تعاونی با سایر شرکت‌ها کمی متفاوت می‌باشد.

شرکت‌های تعاونی

ادغام شرکت‌های تعاونی تولید و مصرف ابتدا باید در مجمع عمومی فوق‌العاده تصویب شود. پس از آن صورت‌جلسه مجمع عمومی فوق‌العاده باید به اداره ثبت شرکت‌ها ارائه گردد. مهلت ارائه صورت‌جلسه به اداره ثبت دو هفته می‌باشد. همچنین طی این مدت تصمیم مجمع عمومی جهت‌ادغام باید به اطلاع اعضا و بستانکاران شرکت رسانده شود.
یک نکته مهم در مورد ادغام شرکت‌های تعاونی وجود دارد. اینکه پس از تصمیم مجمع عمومی فوق‌العاده‌ادغام بلافاصله انجام نمی‌گیرد. بلکه جهت ادغام شرکت‌های تعاونی وزارت کار و تعاون باید تائید و تصویب نماید.

شرکت‌های سهامی و سایر شرکت‌ها

برای نحوه ادغام‌سایر شرکت‌های تجاری مثل شرکت نسبی، تضامنی و سهامی خاص و… حکم ویژه‌ای مقرر نگشته است. هرچند مطابق قانون برنامه چهارم توسعه مراحل و نحوه ادغام‌شرکت تجاری توضیح داده‌شده است. به این صورت که موضوع ادغام شرکت باید در مجمع عمومی فوق‌العاده مطرح گردد. در شرکت‌های سهامی چهارپنجم سهامداران موضوع را تصویب کنند. و در سایر شرکت‌های تجاری چهارپنجم دارندگان سرمایه باید موضوع‌ادغام را تصویب کنند. در ادامه آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۱۱ قانون مالیات‌های مستقیم نیز؛ برای نحوه و مراحل ادغام شرکت ها احکامی را مقرر کرده است.

آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۱۱ قانون مالیات‌های مستقیم

مطابق این آیین‌نامه مدیران شرکت‌های ادغام شونده؛ باید طی مدت یک ماه بعد از تصمیم به ادغام شرکت ها صورت‌جلسه مجمع را به اداره امور مالیاتی تقدیم کنند. علاوه بر صورت‌جلسه فهرست اسامی شرکا و میزان سهم الشرکه آن‌ها، صورت دارایی بدهی‌های شرکت‌ها به‌علاوه گزارش یکی از اعضای جامعه رسمی حسابداران نیز باید تقدیم شود.
سپس مدیران شرکت‌های جدید نیز طی مدت یک ماه پس از تاریخ ادغام؛ باید جزییات مربوط تغییرات شرکت یا ثبت شرکت جدید را به اداره امور مالیات تحویل دهند.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

سؤالات متداول

ادغام شرکت‌های تجاری چیست ؟

ادغام شرکت‌های تجاری، یعنی شرکت‌های ثبتی مطابق قانون تجارت با یکدیگر ترکیب شوند.

چرا شرکت‌های تجاری اقدام به ترکیب یا ادغام‌در یکدیگر می‌کنند ؟

گاهی گسترش فعالیت شرکت‌ها در دایره احکام قانونی مربوط به شرکت نیست لذا جهت گسترش فعالیت‌ها ازلحاظ حرفه‌ای شرکت‌ها نیاز به ترکیب یا ادغام‌با سایر شرکت‌های تجاری را دارند.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: ادغام شرکت ها | مزایا ، معایب ، دلایل و نحوه ادغام شرکت:: برچسب‌ها: ادغام شرکت ها | مزایا ، معایب ، دلایل و نحوه ادغام شرکت ,
:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 بهمن 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

آیا می‌دانید که ارتباط عدم تمکین زن و مهریه به چه شکل است؟ آیا عدم تمکین زن باعث می‌شود که مهریه از بین برود؟ هنگامی که زوجین با یکدیگر ازدواج می‌کنند هر کدام از آن‌ها تکالیف و وظایفی را در قبال هم بر عهده می‌گیرند. یکی از حقوق مالی زن مهریه بوده که به محض وقوع عقد زن مالک آن می‌شود و هر زمانی که خواست می‌تواند آن را مطالبه کند. در ادامه به بررسی ارتباط عدم تمکین زوجه و مهریه و پاسخ به سوال اول می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر توصیه می کنیم مقاله تمکین و عدم تمکین چیست و تمکین و نشوز را مطالعه نمایید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: عدم تمکین زوجه و مهریه | عدم تمکین زن و ندادن مهریه – ارتباط تمکین و مهریه

عدم تمکین

عدم تمکین به معنای انجام ندادن و عدم انجام وظایف و تکالیف هر یک از زوجین نسبت به هم می‌باشد. در اینجا راجع به عدم تمکین زن صحبت می‌کنیم. به زبان ساده عدم تمکین زن به معنای عدم اطاعت از شوهر در امور زندگی مشترک و روابط زناشویی می‌باشد. برای کسب اطلاعات دقیق از انواع تمکین کلیک نمایید.

مهریه

طبق ماده 1082 قانون مدنی، به محض وقوع عقد زن مالک مهر شده و این اختیار را دارد که هر تصرفی در آن بکند. این ماده نشان دهنده آن است که زن می‌تواند هر زمانی که خواست اقدام به مطالبه مهریه خود کند. مهریه به دو نوع مهریه عندالمطالبه و مهریه عندالاستطاعه تقسیم می‌شود.

مهریه عندالمطالبه به این معنا می‌باشد که به محض اینکه زن مهریه خود را مطالبه کند مرد موظف است که آن را پرداخت نماید. مهریه عندالاستطاعه به این صورت می‌باشد که زن هنگامی می‌تواند مهریه خود را بگیرد که مرد توانایی مالی برای پرداخت آن به زن را داشته باشد.

عدم تمکین زوجه و مهریه

همانطور که می‌دانید پرداخت مهریه از جانب مرد یکی از وظایف او می‌باشد. در پاسخ به سوال اول اینکه آیا عدم تمکین زوجه باعث می‌شود که مهریه زن از بین برود یا خیر؟ پاسخ به این سوال نه است. زیرا عدم تمکین زوجه و مهریه هیچ ارتباطی با یکدیگر نداشته و در هر صورت مهریه به زن تعلق می‌گیرد.

بنابراین عدم تمکین زوجه تنها باعث از بین رفتن حق نفقه می‌شود و مهریه همچنان باقی می‌ماند. به زبان ساده در واقع می‌توان گفت هیچ امری نمی‌تواند ذره‌ای خلل بر مهریه زن وارد سازد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص عدم تمکین‌ زوجه و مهریه، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون عدم تمکین‌ زوجه و مهریه پاسخ دهند.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

سوالات متداول

آیا مهریه به زنی که تمکین نمی کند تعلق می گیرد؟

بله مهریه حق زن بوده و حتی در صورت عدم تمکین مرد موظف به پرداخت آن است.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: عدم تمکین زوجه و مهریه | عدم تمکین زن و ندادن مهریه – ارتباط تمکین و مهریه:: برچسب‌ها: عدم تمکین زوجه و مهریه | عدم تمکین زن و ندادن مهریه – ارتباط تمکین و مهریه ,
:: بازدید از این مطلب : 2
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : دو شنبه 10 بهمن 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

در هنگام فسخ نکاح مهریه به زن تعلق می‌گیرد و مرد مکلف است که با توجه به میزان مهریه و شرایط زن آن را به طور کامل پرداخت کند. اما در صورتی که نکا‌ح فسخ شود شرایط پرداخت مهر‌یه نیز کمی متفاوت‌تر خواهد بود. در ادامه توضیحاتی را در خصوص مهریه فسخ نکاح بیان نموده‌ایم. برای آشنایی با نحوه مطالبه مهریه کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: مهریه فسخ نکاح | تکلیف مهریه در صورت فسخ – میزان مهریه زوجه در فسخ

تعریف مهریه از منظر حقوقی

مهریه یکی از حقوقی است که در حین عقد نکاح به زن تعلق گرفته و مسئولیت پرداخت آن نیز به عهده مرد می‌باشد. مهریه حق مسلم زن است و او می‌تواند هر گاه که بخواهد آن را مطالبه کند. در صورتی که زن مهریه‌اش را مطالبه کند مرد می‌بایست آن را پرداخت نماید و در غیر این صورت دادگاه حکم توقیف اموال مرد را صادر نموده و مهریه زن را وصول خواهد کرد.

آیا در فسخ نکاح نیز مهریه به زن تعلق می‌گیرد ؟

شرایط مهر‌یه در مواقعی که نکا‌ح فسخ می‌شود کمی متفاوت‌تر است. تکلیف مهریه در هنگام فسخ نکاح به شرح زیر می‌باشد:

پیش از وقوع رابطه زناشویی

چنانچه زن و شوهر بخواهند که نکاح خود را فسخ نمایند و در هنگام فسخ آن رابطه زناشویی اتفاق نیفتاده باشد طبق قانون به زن هیچ مهریه‌ای تعلق نمی‌گیرد و مرد ملزم به پرداخت مهریه به او نخواهد بود.

نکته یک: چنانچه پیش از عقد مهریه تعیین شده باشد و فسخ به دلیل عنن (ناتوانی مرد در برقراری رابطه جنسی) اتفاق بیفتد زن می‌تواند نصف مهریه را بگیرد.

نکته دو: اگر طرفین حین عقد مهریه تعیین نکنند و نکاح به سبب عنن مرد فسخ شود زن مستحق نصف مهرالمثل می‌گردد.

نکته سه: در تمامی فروض فوق رابطه زناشویی اتفاق نیفتاده است.

مهریه فسخ نکاح بعد از وقوع رابطه زناشویی

اگر در حین فسخ نکاح رابطه زناشویی اتفاق افتاده باشد زن مستحق دریافت تمام مهریه‌ای که در عقدنامه ذکر شده است خواهد بود و چنانچه مهریه را تعیین نکرده باشند زن مستحق دریافت مهرالمثل می‌شود.

مهرالمثل مبلغ مشخصی ندارد و مقدار آن ‌برای هر فرد متفاوت خواهد بود. مقدار مهرالمثل با توجه به سطح خانوادگی زن، تحصیلات و… محاسبه می‌شود و به وی پرداخت می‌گردد. برای دریافت اطلاعات تکمیلی در خصوص مهرالمثل کلیک فرمایید.

با توجه به مواردی که در بالا ذکر شد می‌توان گفت که تعلق مهریه در هنگام فسخ نکاح به رابطه زناشویی میان زوجین و تعیین یا عدم تعیین مهریه بستگی دارد.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص مهر‌یه فسخ نکا‌ح، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون مهر‌یه فسخ نکا‌ح پاسخ دهند.

سوالات متداول

آیا زن می‌تواند در هنگام فسخ نکا‌ح پیش ازانجام رابطه زناشویی مهریه دریافت کند ؟

خیر هیچ مهریه‌ای به او تعلق نخواهد گرفت مگر در صورت فسخ به علت عنن مرد که شرح آن در مقاله آمده است.

اگر رابطه زناشویی صورت گرفته باشد در هنگام فسخ نکا‌ح به زن مهریه تعلق می‌گیرد ؟

بله تمام مهریه به او پرداخت می‌شود و در صورت عدم تعیین مهریه مهرالمثل به او تعلق می‌گیرد.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: مهریه فسخ نکاح | تکلیف مهریه در صورت فسخ – میزان مهریه زوجه در فسخ:: برچسب‌ها: مهریه فسخ نکاح | تکلیف مهریه در صورت فسخ – میزان مهریه زوجه در فسخ ,
:: بازدید از این مطلب : 1
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 9 بهمن 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

آیا برای جرم ضبط صدا مجازاتی هم در نظر گرفته شده است؟ ضبط صدا از دیرباز تا کنون به وسیله دستگاه‌های مختلف صورت گرفته است. برای مثال صدای خبرنگاران ضبط می‌شود تا از آن استفاده شود‌. اما بعضی از ضبط صداها جرم محسوب می‌شوند. در ادامه قصد داریم جرم ضبط صدا و مجازات آن را به طور کلی برایتان شرح دهیم، با ما همراه باشید.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید.

منبع: جرم ضبط صدا | مجازات ضبط صدای مخفیانه – ارزش ضبط صدا در دادگاه

جرم ضبط صدا به صورت مخفیانه

در برخی موارد دیده شده است که افراد مکالمه تلفنی خود را با شخصی دیگر ضبط می‌کنند و‌ یا وقتی در جمعی نشسته‌اند صدای افراد را با دستگاه‌های مختلف ضبط نموده و از آن صدای ضبط شده سوء استفاده می‌کنند.

طبق قانون ضبط صدا بدون اجازه گرفتن از افراد جرم محسوب می‌شود و فرقی نمی‌کند که از صدای ضبط شده سوء استفاده شود یا خیر. در صورتی که صدای فردی بدون اجازه‌اش ضبط شود او می‌تواند با مراجعه به دادگاه خواهان مجازات فرد ضبط کننده شود.

ضبط صدا برای اثبات جرم

در برخی موارد دیده شده است افراد صدای دیگری را ضبط می‌کنند تا به عنوان مدرک در دادگاه بر علیه او استفاده کنند و یا به این وسیله بتوانند جرم فرد را در دادگاه اثبات نمایند. در این باره باید بگوییم که مکالمه تلفنی ضبط شده و‌ یا هر صدای دیگری که افراد برای اثبات جرم آن را ضبط می‌کنند در دادگاه ادله محکمه پسندی محسوب نمی‌شود و سنجیدن اعتبار آن به نظر قاضی بستگی دارد.

بعضی از افراد تصور می‌کنند که اگر فردی به صورت تلفنی آن‌ها را تهدید کرد و یا فحاشی نمود می‌توانند با ضبط صدای او جرمش را اثبات کنند که در این خصوص باید بگوییم اثبات فحاشی و تهدید نیز از این طریق امکان پذیر نیست و می‌بایست برای اثبات آن‌ها دو نفر شاهد به دادگاه ارائه نمود.

قانون گذار چه مجازاتی را برای ضبط کننده صدا بدون اجازه افراد در نظر گرفته است ؟

طبق قانون کسی که صدای دیگران را بدون رضایت آن‌ها ضبط می‌کند مستحق مجازات است و مجازات او بر حسب میزان جرمی که مرتکب شده است اعمال می‌شود. مجازات فرد ضبط کننده صدا به شرح زیر می‌باشد:

مجازات فرد ضبط کننده بدون سوء استفاده از صدا

چنانچه فردی مرتکب جرم ضبط صدا بدون اجازه افراد شود اما از آن صدای ضبط شده هیچ گونه سوء استفاده‌ای نکند قانون او را به تحمل ۳ تا ۱۶ ماه حبس محکوم می‌کند. البته این مجازات در صورتی اجرا می‌شود که فرد شاکی خصوصی داشته باشد و همچنین مجازات او نیز قابل جایگزینی بوده و می‌تواند با پرداخت جریمه نقدی مجازات خود را تبدیل کند.

مجازات ضبط کننده صدا به همراه سوء استفاده از آن

چنانچه فردی صدای دیگری را بدون رضای او ضبط کند و سپس با آن صدا اقدام به تهدید طرف مقابل نماید و یا این که صدا را پخش کند تا به فرد آسیب بزند و یا آبروی او را ببرد مجازات سنگین‌تری نسبت به فردی دارد که فقط صدا را ضبط کرده است. مجازات این گونه مجرمین تحمل ۱۶ ماه تا دو سال حبس می‌باشد و ممکن است قانون گذار مجرم را جریمه نقدی نیز کند که جریمه نقدی او تا چهل میلیون ریال می‌باشد.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ضبط صدا و مجازات آن به سایت وکیل دات کام مراجعه نمایید و از خدمات ویژه این سایت بهره‌مند گردید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص جرم ضبط صدا، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون جرم ضبط صدا پاسخ دهند.

سوالات متداول

آیا می‌توان از فرد ضبط کننده صدا بدون اجازه شکایت نمود ؟

بله ضبط صدا بدون اجازه جرم است و مجرم طبق قانون مجازات می‌شود.

آیا مجرمین ضبط صدا بدون اجازه می‌توانند مجازات خود را تبدیل و یا جایگزین کنند ؟

بله مجازات آن‌ها قابل تبدیل می‌باشد.

آیا می‌توان از ضبط صدا برای اثبات جرم استفاده کرد ؟

خیر ضبط صدا اعتبار قانونی صد در صدی در دادگاه ندارد.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: جرم ضبط صدا | مجازات ضبط صدای مخفیانه – ارزش ضبط صدا در دادگاه:: برچسب‌ها: جرم ضبط صدا | مجازات ضبط صدای مخفیانه – ارزش ضبط صدا در دادگاه ,
:: بازدید از این مطلب : 3
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : یک شنبه 9 بهمن 1401 | نظرات ()
نوشته شده توسط : vakiel

همه ما بسیار شنیده‌ایم که شخصی مالی را وقف کرده است. مثلا می‌شنویم شخصی برای ثواب خانه‌اش را وقف بچه‌های یتیم کرده است یا اینکه دیگری باغ خود را برای مردم وقف کرده است. اینکه مال برای چه کسی وقف می‌شود دارای اهمیت است زیرا وقتی فرد می‌خواهد مال او برای بچه‌های یتیم استفاده شود قطعا باید در همان راه استفاده گردد. در این مطلب به بررسی این موضوع می‌پردازیم که انواع وقف چیست و چه آثاری بر هر نوع مترتب می‌گردد.

منبع: انواع وقف | تعریف وقف عام و وقف خاص – مقایسه – تفاوت‌ها و شباهت‌ها

وقف و ارکان آن

یک مبحث کامل در قانون مدنی به وقف پرداخته است. در قانون مدنی وقف این گونه تعریف شده است که شخص عین مال خود را در راه خدا ببخشد در حالی که اصل باقی می‌ماند.

وقف دارای سه رکن اساسی است:

1/ واقف: شخصی که مال خود را در راه خدا وقف می‌کند.

2/ موقوفه: مالی که در راه خدا وقف می‌شود.

3/ موقوف علیه: اشخاصی که مال به نفع آن‌ها وقف می‌شود.

انواع وقف

بر اساس اینکه مال برای چه شخصی وقف می‌شود می‌توان وقف را به دو نوع عام و خاص تقسیم کرد. از نظر شرعی و قانونی این امکان وجود دارد که موقوف علیهم یک گروه خاص و مشخص باشد یا اینکه برای عموم وقف شود. در ادامه به بررسی وقف عام و خاص می‌پردازیم.

وقف عام

وقف عام عبارت است از بخشیدن عین مال برای بهره برداری از منافع آن برای عموم یا گروهی خاص که افراد آن معین نیست. وقتی موقوف علیهم که می‌توانند از منافع مال بهره ببرند عموم مردم باشند یا حتی گروه خاص اما با افراد غیر معین، این نوع وقف عام است. به طور مثال شخصی خانه خود را وقف بیمارستان می‌کند. در اینجا موقوف علیه عموم هستند. یا اینکه فرد باغ خود را وقف فقرا می‌کند در اینجا اگر چه گروه فقرا مدنظر واقف است اما شخص خاصی مدنظر نیست و فقرا به طور کلی می‌توانند از منافع استفاده نمایند.

وقف خاص

در وقف خاص شخص موقوف علیه کاملا مشخص است حتی اگر تعداد آن زیاد باشد. وقف خاص عبارت است بخشیدن منافع مال برای اشخاص یا شخص خاصی در حالی که عین مال باقی می‌ماند. مثلا شخص اعلام می‌دارد که مغازه خود را وقف سه فرزند آقای الف می‌کند. یا اینکه حتی بگوید این خانه را وقف می‌کنم برای تمام اقوام و خویشاوندان درجه یک و درجه دو آقای الف. در این مورد با اینکه تعداد زیاد است اما مشخص است که موقوف علیه چه کسانی هستند. در نتیجه تعداد مهم نیست این مهم است که محصور و مشخص باشند.

تفاوت انواع وقف عام و خاص

با توجه به آنچه در تعریف وقف عام و خاص مطرح شده است در واقع این دو نوع از وقف در سه مورد با هم تفاوت دارند:

1/ تفاوت در موقوف علیهم: قطعا اولین چیزی که باعث دسته بندی وقف به عام و خاص می‌شود موقوف علیهم است. در وقف عام موقوف علیه عام و نامشخص است ولی در وقف خاص موقوف علیهم مشخص و معین هستند.

2/ تفاوت در هدف: در وقف عام واقف مال را برای عموم وقف می‌کند و هدف او بهره بردن عموم از مال است. اما در وقف خاص هدف واقف بهره برداری یک شخص خاص از مال وقفی است.

3/ تفاوت در تعیین متولی: برای تعیین متولی اول از همه این حق واقف است که متولی را مشخص کند ولی اگر به هردلیلی واقف برای موقوفه متولی تعیین نکند در صورتی که مال وقف عام باشد حاکم شرعی که در زمان حاضر همان اداره اوقاف است متولی موقوفه می‌شود. اما اگر مال وقف خاص باشد همان افرادی که موقوف علیهم هستند خود موقوفه را اداره می‌کنند.

برای دریافت مشاوره حقوقی می توانید با متخصصین و وکلای با تجربه وکیل دات کام با شماره 02166419012 تماس بگیرید یا می توانید مقالات مجله حقوقی وکیل دات کام را مطالعه نمایید.

می‌توانید برای دریافت پاسخ سوالات خود و همچنین مشاوره حقوقی در خصوص وقف عام و خاص از خدمات مشاوره حقوقی وکیل دات کام استفاده نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص انواع وقف، به کانال تلگرام حقوقی وکیل دات کام مراجعه نمایید. کارشناسان مرکز مشاوره حقوقی وکیل دات کام نیز آماده‌اند تا با ارائه خدماتی در زمینه مشاوره حقوقی تلفنی وکیل دات کام به سوالات شما عزیزان پیرامون انواع وقف پاسخ دهند.

سوالات متداول

انواع وقف چیست ؟

وقف دو نوع است وقف عام و وقف خاص که در مطلب به تفصیل بیان شده است.

وقف عام چیست ؟

وقف کردن منافع مال برای مصالح عمومی که در مطلب به تفصیل بیان شده است.

وقف خاص چیست ؟

وقفی که درآن موقوف علیه شخص خاصی است که در مطلب به تفصیل بیان شده است.

سوالی دارید؟ با ما تماس بگیرید

تماس با برترین مشاوران در سراسر کشور از 8 صبح الی 12 شب حتی ایام تعطیل

شماره تماس :66419012-021

منبع: انواع وقف | تعریف وقف عام و وقف خاص – مقایسه – تفاوت‌ها و شباهت‌ها:: برچسب‌ها: انواع وقف | تعریف وقف عام و وقف خاص – مقایسه – تفاوت‌ها و شباهت‌ها ,
:: بازدید از این مطلب : 9
|
امتیاز مطلب : 0
|
تعداد امتیازدهندگان : 0
|
مجموع امتیاز : 0
تاریخ انتشار : جمعه 7 بهمن 1401 | نظرات ()

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 155 صفحه بعد